Moti sot në Maqedoni, me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot në Maqedoni, me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -7 deri -2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 5 gradë celcius.Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, ndërsa gjatë fundjavës temperaturat pritet të arrijnë deri mbi 10 gradë në disa vende.