Moti sot në Shqipëri, me kthjellime dhe vranësira të shpeshta

Moti sot në Shqipëri, me kthjellime dhe vranësira të shpeshta

​Masat ajrore të qëndrueshme por të ftohta do të ndikojnë mot të kthjellët në të gjithë Shqipërine.

Herë pas-here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat jugore-juglindore por pa reshje.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C në 14°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.