Mish pule me kungull hokaido

Mish pule me kungull hokaido

Nëse nuk e keni provuar akoma këtë variant, atëherë është koha e fundit që ta bëni.

Përbërësit:
    
600 gr shpatulla pule
    
4 rrënjë trumze
    
2 lugë të vogla kripë
    
1/4 lugë e vogël piper i bluar freskët
    
1/4 lugë e vogël piper i kuq
    
1 lugë e vogël mustardë
    
2 lugë vaj ulliri
    
1 kungull hokaido

Udhëzimet:

Mishin e pulës kriposeni, piperoseni me të dy llojet e piperit, shtoni mustardën dhe përziejini mirë të gjitha dhe lërini në temperaturë ambienti për 15-30 minuta.

Kungullin pastrojeni, ndajeni në thela dhe kriposeni.

Një tepsi më të madhe mbulojeni me letër kuzhine. Renditeni në të mishin e marinuar të pulës dhe kungullin e prerë.

Spërkatini lehtas të gjitha me vaj ulliri dhe trumzë.

Tepsinë e përgatitur kështu vendoseni në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Piqeni për 40 minuta.

Kungullin hokaido nuk keni nevojë ta qëroni, pasi gjatë pjekjes, lëvorja e tij do të zbutet.