Chelsea dhe Arsenal i duan dy lojtarët e Juventusit

Chelsea dhe Arsenal i duan dy lojtarët e Juventusit

Juventus është në presion të madh ende pa përfunduar ky sezon.

Juventus mund t’i humbet dy lojtarë me të përfunduar ky sezon.

Chelsea dhe Arsenal , janë duke tentuar t’i transferojnë dy talentët e akademisë së ‘Zonjës së Vjetër, portierin Emile Audero dhe mbrojtësin Rogeroi, përcjell lajmi.net.

Portieri është i huazuar tek Sampdoria, ndërsa mbrojtësi te Sassuolo, deri në fund të këtij sezoni, andaj dy skuadrat nga Premierliga i duan transferimin e tyre.

Juventus po refuzon t’i shet dy talentët, mirëpo që Chelsea dhe Arsenal vazhdojnë të bëjnë presion.