Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet më 2020

Amy Klobuchar zyrtarizon kandidaturën në SHBA për zgjedhjet më 2020

Senatorja Amy Klobuchar u bë demokratja e fundit që i hyri garës presidenciale të vitit 2020.

Kandidaturën e saj e bëri të ditur të dielën gjatë një fjalimi në Boom Island Park të Frigidit.

Klobuchar, një demokrate moderuar, ka shërbyer në Senat që nga viti 2007.

Ajo u përkushtua për punë gjatë fjalimit që mbajti.

58 vjeçarja hyn në mesin e Elizabeth Warren, Kamala Harris dhe Tulsi Gabbard të cilët kanë njoftuar kandidaturën e tyre.


MË SHUME NGA Bota