Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe reshje të shiut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe reshje të shiut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës.

Reshje të shiut më së shumti do të ketë në pjesët jugperëndimore dhe lindore të vendit.

Temperatura minimale e ditës do të jetë -3 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale e ditës do të jetë 10 gradë celsius.