Zaev flet për TCH: Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin

Zaev flet për TCH: Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dha për Top Channel, intervistën e parë për një televizion shqiptar.

Gazetari Muhamed Veliu e pyeti për arratisjen e ish-kryeministrit Gruevski, zgjedhjet presidenciale të prillit dhe kandidatin e përbashkët që partia e Zoran Zaevit ka me partinë më të madhe shqiptare, BDI-në.

Po ashtu, Zaev flet edhe për çështjen aq shumë të debatueshme të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.