Britania nderon viktimat e sulmit terroristë në Zelandë të Re

Britania nderon viktimat e sulmit terroristë në Zelandë të Re

Si pasojë e sulmeve me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 49 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 45 persona janë lënduar.

Britania e Madhe ka nderuar viktimat e sulmit terroristë në Zelandë të Re, duke ulur flamujt në gjysmështizë.