Shkarkohet Spalletti? Mourinho dhe Pochettino favorit për stolin

Shkarkohet Spalletti? Mourinho dhe Pochettino favorit për stolin

Situata tek Interi nuk është aspak e qetë. Zikaltrit u eleminuan dje në mbrëmje nga Eintracht Frankfurt duke humbur mundësinë për të vazhduar më tej rrugën në Europa League.

Sipas mediave italiane tashmë trajneri i Luciano Spalletti rrezikon shkarkimin. Italianit i është dhënë ultimatum për fitoren në derbi ndaj Milanit. Në rast se zikaltrit humbasin do të vinin në pikpyetje zonënë Champions, teksa janë vetëm 3 pikë më shumë nga vendi i 5 që mbahet nga Roma.

Madje që tani kanë dalë dy emra të cilët shihen si pasuesit e Spallettit, shkruan Albeu.com.

Ata janë Mourinho dhe Pochetino. Portugezi është i papunë që pas largimit nga Manchester United dhe ka shprehur gjithmonë dëshirën për tu rikthyer tek Interi ku fitoi gjithçka.

Ndërsa për Pochetionon ky mund të jetë sezoni i fundit me skuadrën e Tottenhamit pas 5 sezonesh në Londër.