Solskjaer “kërcënon” Barçën: Jam 99% ndryshe nga trajnerët e tjerë!

Solskjaer “kërcënon” Barçën: Jam 99% ndryshe nga trajnerët e tjerë!

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka komentuar shortin e Champions League që e vendosi skuadrën e tij përballë Barcelona-s.

“Ne i duam këto ndeshje kundër klubeve dhe ekipeve të mëdha. Jemi përballur në finalet e vitit 2009 dhe 2011, po ashtu në gjysmëfinale të vitit 2008 kur Scholes shënoi. Këto ndeshje tifozët tanë dhe ne i dëshirojmë. Po e presim me padurim”, tha fillimisht Solskjaer, transmeton telesport.

“Unë jam ndryshe nga 99% e menaxherëve, pasi unë pëlqej që të kemi ndeshjet jashtë si atë ndaj PSG-së. Nëse arrin rezultat të mirë në shtëpi, atëherë ne e dimë se mund të shkojmë dhe t’i shkaktojmë probleme cilitdo ekip, ashtu siç bëmë në Paris”, përfundoi trajneri i “Djajve të Kuq”.