Lady Gaga thyen rekordin e Adele me "Shallow"

Lady Gaga thyen rekordin e Adele me "Shallow"

Pas Oscar-it, "Shallow" i ka dhuruar një tjetër kënaqësi Lady Gaga-s.

Me 67 ditë në vend të parë, klasifikohet si kënga, kënduar nga një artiste femër, që ka ndenjur më gjatë në majë të klasifikimit amerikan të iTunes.

Ajo ka thyer rekordin e Adele, e cila në vitin 2015 kishte fituar merkaton amerikane me të famshmen ‘Hello’.

Kënga, e dalë në shtator të 2018-s, u rikthye në maja sërish, pas performancës emocionuese të Gaga dhe Bradley Cooper në “Academy Awards”.