Motorola sjell telefonin e fuqizuar nga procesori i Samsung, Exynos

Motorola sjell telefonin e fuqizuar nga procesori i Samsung, Exynos

Samsung ka procesorët e vet në formën e linjës Exynos.

Megjithatë,  Exynos kanë qenë ekskluzive për pajisjet Samsung, por nëse referencat e fundit duhet të besohen, Motorola mund të punojë në një telefon që mundësohet nga procesori Samsung Exynos.

Kjo është sipas një raporti në Geekbench (nëpërmjet PhoneArena), në të cilën një telefon i quajtur Moto P40 u vërejt i fuqizuar nga Exynos 9610.

P40 pritet të jetë vazhdim i P30 lansuar në Kinë vitin e kaluar.

Thashethemet pohojnë gjithashtu se telefoni do të mund të gjente rrugën në tregun e SHBA, ku ai mund të riemërohet si Motorola One Vision.

Geekbench gjithashtu ka “konfirmuar” se telefoni mund të vijë me 6GB RAM dhe bazuar në informatat e rrjedhura, do të paketojë gjithashtu një kamerë të dyfishtë në pjesën e pasme.

Është mjaft e rrallë të shohim telefonët jo-Samsung duke përdorur një procesor Exynos kështu që ndoshta është më mirë të marrim këto informata me një dozë dyshimi.