Kombinimi mjaltë, limon dhe kanellë ju ndihmon të humbni peshë

Kombinimi mjaltë, limon dhe kanellë ju ndihmon të humbni peshë

Është fakt i njohur mirë se mënyra më efektive për humbjen e peshës së tepërt është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të rregullta fizike.

Sidoqoftë, ka edhe disa mënyra tjera natyrale për t’i shpejtuar këto efekte, më saktësisht djegien e yndyrës dhe përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm.

Një ndër këto mënyra është edhe pija natyrale e mëposhtme, e cila ka pak përbërës, por që të gjithë janë të shëndetshëm.

Përbërësit:

– Lëngun e gjysmë limoni
– Një lugë gjelle mjaltë
– Një lugë çaji kanellë
– Një gotë ujë të vakët

Përgatitja:

Në një gotë, përzieni lëngun e limonit me mjaltë, pastaj shtojeni kanellën dhe përzieni mirë. Në fund, derdheni gotën me ujë të vakët dhe pijeni produktin menjëherë.

Këtë përsëriteni një herë në ditë, çdo mëngjes para se të hani bukë.

Ky kombinim i fuqishëm ndikon në detoksikimin e trupit, ju mbush energji dhe e stimulon procesin e humbjes së peshës.

Mos harroni, kjo nuk është pije magjike, por thjesht ndikon në shpejtimin e metabolizmit dhe procesin e djegies së yndyrës. Ju duhet të bëni ushtrime kardio për të vërejtur rezultate shumë më të mira në vetëm një javë.