Barcelona sakrifikon Coutinhon për yllin e Atleticos

Barcelona sakrifikon Coutinhon për yllin e Atleticos

Antonie Griezmann është i dëshpëruar nga eleminimi i Atleticos në Ligën e Kampioneve

Francezi po vuan mungesën e trofeve me Los Colochoneros dhe në fund të sezonit po përgatotet të largohet nga Madridit.

Sipas prestigjozes "Mundo Deportivo", gazetë e cila është pranë Barcelona ka zbuluar se katalanasit po tentojnë të afrojn Griezmann në Camp Nou, shkruan Albeu.

Po sipas gazetës spanjolle Barecelona e sheh francezin si pasuesin e Luis Suarez i cili nuk jep më garanci në moshën 32 vjeçare. 

Por për të arritur tek ylli francez, Barcelona ka vendosur të shesë Coutinhon, i cili nuk po arrin të përshtat në Spanjë duke shfaqur rendimet të dobët në fushë. Braziliani madje ka humbur një vend titullari në formacionin tiutullar të Valverdes.

Për Coutinhon Manchester United është gati të ofrojë deri në 100 milion euro.