Daliq refuzon 30 milionë nga kinezët, mbetet në krye të Kroacisë

Daliq refuzon 30 milionë nga kinezët, mbetet në krye të Kroacisë

Trajneri i kombëtares kroate Zlatko Daliq hodhi poshtë një ofertë prej 30 milionë euro për të marrë përsipër Dalian kinez, njofton Veçernji list.

Daliq, i cili e udhëhoqi Kroacinë drejt medaljes së argjendtë në Botërorin në Rusi, refuzoi një kontratë trevjeçare me vlerë 10 milionë euro për sezon dhe mundësinë për t'u bërë një nga trajnerët më të paguar në botë