Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira lokale

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me diell dhe vranësira lokale

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa veriore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperatura minimale e ditë do të jetë minus një gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale e ditës do të arrijë në 21 gradë celsius.

Edhe gjatë fundjavës moti do të jetë kryesisht me diell.