Arrestohen një shqiptar dhe një serb për posedim të narkotikëve

Arrestohen një shqiptar dhe një serb për posedim të narkotikëve

Dy persona një shqiptarë dhe një serb, janë arrestuar dje në Prishtinë.

Tek të njëjtit gjatë kontrollit dhe në dy lokacione është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike 134 gramë e llojit GHB, 149 gramë substancë narkotike e llojit amfetaminë, 692 gramë substancë narkotike prekursor (përzierës), 204 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë, 17 gramë fara kanabisi dhe një peshore digjitale.

Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.