​Formacionet Angli – Çeki

​Formacionet Angli – Çeki

Pjesa e parë mes Bullgarisë dhe Malit të Zi ka përfunduar pa gola.

Ndeshja zhvillohet në Grupin A të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të Futbollit 2020.

Dy kombëtaret që po ashtu bëjnë pjesë në këtë grup, Anglia dhe Çekia, kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e sotme që fillon nga ora 20:45.

Në këtë grup bënë pjesë edhe Kosova, e cila do ta pres të hënën në Prishtinë Bullgarinë.

Formacionet Angli – Çeki: