Shqipëri - Turqi, formacionet

Shqipëri - Turqi, formacionet

Janë publikuar edhe formacionet e Shqipërisë dhe Turqisë për ndeshjen e sontme që i përket ciklit kualifikues për Euro 2020.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Veseli, Gjimshiti, Balliu, Ismajli, Xhaka, Memushaj, Abrashi, Uzuni, Balaj. Trajner: Kristian Panuçi

Turqia: Gunok, Ali Kaldirim, Emre, Jokuslu, Gonul, Tosun, Çalhanoglu, Tekdemir, Demiral, Burak Jilmaz, Ajha. Trajner: Senol Gunesh

Formacionet zyrtare