Domate të mbushura

Domate të mbushura

Një pjatë e lehtë vegjetariane.

Përbërësit:

2 kg domate

500 gr kërpudha

4 thelpinj hudhre

3 lugë gjelle krem djath

1 lugë gjelle miell

kripë dhe piper i zi.

Udhëzimet:

Domatet lajini, thajini dhe largojuni pjesën tulin duke formuar një formë pjatëze.

Renditini në tavë dhe kriposini.

Hudhrën e grirë imët fërgojeni në vaj e më pas shtojani kërpudhat e prera imët dhe tulin e domates.

Ziejini të gjitha mirë derisa të avullojë lëngu i tepërt. Pastaj shtojani edhe një lugë miell, krem djathin dhe vazhdojeni zierjen edhe për pak minuta.

Me këtë masë mbushini domatet e parapërgatitura. Mbyllini dhe piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.