Krem pite

Krem pite

Përbërësit

1 lt qumësht

100 gr margarinë

1 bustinë vanilje

8 lugë gjelle niseshte

10 lugë gjelle sheqer

Përgatitja

1

Përgatitja nis shumë thjeshtë dhe mjafton të përzieni në një tenxhere qumështin e nxehtë me niseshten, përzieni mirë derisa niseshteja të jetë tretur.

2

Shtoni sheqerin, margarinën dhe vaniljen.

3

Përzieni derisa kremi të jetë trashur.

4

Ëmbëlsira është gati. Ju bëftë mirë!