Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 11 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të arrijë prej 14 deri 22 gradë celsius. Gjatë pasdites pritet të ketë reshje të dobëta të shiut.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me erë veriore ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 21 gradë celsius.


MË SHUME NGA Rajoni