Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe reshje të shiut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe reshje të shiut

Moti në vend do të jetë jostabil me vranësira dhe me reshje lokale të shiut me erë të përforcuar posaçërisht gjatë pasdites.

Temperatura minimale do të lëvizë nga 4 deri 10 gradë celsius, ndërsa maksimale do të jetë nga 14 deri 20 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira, ndërsa gjatë pasdites do të ketë reshje me vetëtima. Temperatura minimale do të jetë 8 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 19 gradë celsius.


MË SHUME NGA Rajoni