Liverpool-Chelsea, ja formacionet zyrtare

Liverpool-Chelsea, ja formacionet zyrtare

Liverpool-Chelsea, është kryesfida e kësaj fundjave në Premier League.

“The Reds” do të ballafaqohen me ‘blutë’ e Londrës, në një ndeshje tejet të rëndësishme, sidomos për skuadrën e Jurgen Klopp që pas 28 viteve synon që trofeun e Premier League ta kthej në “Anfield”.

Sfida mes Liverpoolit dhe Chelseas nis në orën 17:30, derisa tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të kësaj ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson, Henderson, Wijnaldum, Keita, Mane, Salah, Firmino.

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Emerson, Kante, Jorginho, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Higuain, Hazard.