Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale të shkurtëra me diell.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Prej orëve të drekës dhe ato të pasdites reshjet hera herës me intensitet deri mesatar në formë shtrëngatash dhe rrebeshe me shkarkesa elektrike. Parashikohet breshër i izoluar.

Për shkak të reshjeve do të ketë mjegull e mjegullinë lokale. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim  1-10m/sek. Valëzimi në detet Adriatik e Jon i forcës 0-1.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare