Pacolli merr letër nga ministrja Abe për hapjen e Ambasadës së Japonisë

Pacolli merr letër nga ministrja Abe për hapjen e Ambasadës së Japonisë

Zv/kryeministri i vendit, Behgjet Pacolli ka thënë se hapja e ambasadës japoneze në Prishtinë, është lajmi jashtëzakonshëm.

Pacolli ka bërë të ditur se ka pranuar sot urime nga ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, Toshiko Abe, ku është theksuar rëndësia e shënimit të dhjetëvjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Japonisë dhe Kosovës.

Pacolli tha se ministrja Abe ka afirmuar diskutimin që është bërë më parë, për hapjen e Ambasadës  së Japonisë në Kosovës vitin që vjen.


MË SHUME NGA Aktuale