Reali, gati 170 milionë euro për dy super-sulmues

Reali, gati 170 milionë euro për dy super-sulmues

Real Madridi është duke përgatitur që të godas Chelsean dhe Eintrachtin e Frankfurtit, raportojnë mediet spanjolle, transmeton RTKlive.

Presidenti i “Los Blancos”, Florentino Perez është gati të shpenzojë 170 milionë për dy super-sulmues.

Perez e dëshiron sulmuesin e Chelseat, Eden Hazard dhe sulmuesin e Eintracht Frankfurt, Luka Jovic.

‘Mbretërit’, janë gati të paguajnë 100 milionë për belgun, Eden Hazard, ndërsa 70 milionë për Jovicin.