Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

Ky pritet të jetë ekipi i Barcelonës për vitin e ardhshëm

Nëse vite më parë duhet të prisnim verën apo janarin për lajme rreth transferimeve të futbollistëve, tani gjithçka ka marrë përmasa të tjera.

Lojtarët po zyrtarizojnë largimet e tyre në çdo ditë të vitit, klubet po pranojnë publikisht marrëveshjet me lojtarë të rinj, akoma pa u hapur afati kalimtar.

I fundit që lajmëroi largimin ishte Antoine Griezmann, që deklaroi se nuk do jetë pjesë e Atletico Madrid në fund të këtij sezoni, edhe pse një vit më parë rinovoi kontratën deri në vitin 2023.

E ardhmja e tij është tek Barcelona. Operacioni që dështoi vitin e shkuar do të finalizohet këtë vit, katalanasit do të paguajnë klauzolën prej 120 milionë euro për francezin.

Gjithsesi përveç Griezmann, Barcelona ka arritur të blejë edhe Frenkie de Jong nga Ajax, si dhe flitet se është shumë pranë marrëveshjes me Matthijs de Ligt.