Rivaldo: Guardiola mund të kthehet këtë verë në Spanjë

Rivaldo: Guardiola mund të kthehet këtë verë në Spanjë

Ish-lojtari i Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka dhënë një intervistë për “Betfair”, ku ai është ambasador, duke u shprehur se Pep Guardiola, me të cilin ka luajtur te Barcelona, mund të kthehet në Spanjë, por pa përmendur emra skuadrash (Barcelona mbetet shtëpia e tij).

“Ai do të kërkojë sfida të reja në të ardhmen, synon projekte të reja. Madje nuk e përjashtoj që të largohet nga Manchester City që këtë verë. Sigurisht që ai është i lumtur te Citizens, por një ofertë e mirë nga Spanja do ta tundonte”, tha Rivaldo.

Arsyet që gjen Rivaldo, te një lëvizje e papritur e Guardiolës, lidhen me familjen.

“Atij nuk i pëlqen të jetë larg familjes dhe miqve të tij. Mendoj se nostalgjia do të përcaktojë të ardhmen e tij”.

Braziliani, kujton një episod interesant nga bashkëjetesë e tij me Pepin te Barcelona.

“Më kishte thënë se do të bëhej trajner, por kurrë nuk e imagjinoja se do të ishte kaq i suksesshëm. Ai çdo gjë e bën me shumë pasion dhe ndërton marrëdhënie shumë të mira me lojtarët.”

Sa i përket transferimit të mundshëm të Hazardit te Real Madridi, Rivaldo tha:

“Është pikërisht ajo që duhet për të dyja palët. Real Madridi, pas një sezoni të keq, kërkon të ringrihet. Ndërsa Hazard kërkon një sfidë te një skuadër më të madhe të Chelsea.”