Presidenti Meta takohet me Kryeparlamentarin Xhaferi

Presidenti Meta takohet me Kryeparlamentarin Xhaferi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar sot me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin,.

Meta e ka falënderuar Xhaferin për rolin kyç të shqiptarëve për garantimin e proceseve integruese të Maqedonisë së Veriut.

“Vlerësova edhe drejtimin e tij gjithëpërfshirës në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut duke garantuar të drejtat e opozitës dhe pjesëmarrjen e plotë të saj në jetën institucionale dhe demokratike të vendit”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Presidentit Meta në Facebook.