Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Mjegull e mjegullinë lokale në orët e mëngjesit pranë zonave luginore dhe malore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë celsius.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim me shpejtësi 1-8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë./atsh/