Përzierje racash, këta të famshëm kanë origjinë nga e gjithë bota

Përzierje racash, këta të famshëm kanë origjinë nga e gjithë bota

Sipas statistikave të fundit vetëm 2.9 % e popullsisë amerikane është e racave të përziera. Mirëpo, Hollywood duket se ka një përzierje racash që ka rezultuar e suksesshme, sepse ka “prodhuar” personazhet e famshëm që ne sot i adhurojmë.

Bright Side na tregon disa nga yjet e famshme të Hollywood që kanë rrënjë nga e gjithë bota.

1. Christina Aguilera

Këngëtarja e mrekullueshme që të gjithë e duam për zërin e fortë dhe unik, e ka origjinën ekuadoriane nga ana e babait, ndërsa nëna e saj ka paraardhës holandezë, skocezë, gjermanë dhe irlandezë.

2. Demi Lovato

Demi Lovato është me prejardhje meksikane nga ana e babait të saj dhe me prejardhje irlandeze nga ana e nënës së saj.

3. Angelina Jolie

Aktorja e njohur Angelina Jolie është me origjinë sllovake dhe gjermane në anën e babait të saj dhe me origjinë franceze, kanadeze dhe holandeze nga ana e nënës.

4. Shay Mitchell

Babai i saj është me prejardhje irlandeze dhe skoceze, ndërsa nëna është me prejardhje filipinase.

5. Adriana Lima

Engjëlli ynë i dashur i cili u bë fytyra e Victoria Secret me bukurinë e saj mahnitëse, ka goxha origjinë të miksuar. Ajo është indigjene, zvicerane, japoneze, afrikane, indiane dhe portugeze.

6. Vin Diesel

Edhe pse ylli i “Fast and Furious” nuk e ka takuar asnjëherë babanë e tij biologjik, ai ka rrënjë gjermane dhe angleze. Ndërkohë babai adoptues është afrikano- amerikan.

7. Nicki Minaj

Nicki Minaj ka origjinë afrikane, indiane dhe japoneze.

8. Meghan Markle

E njohur më parë si aktroja e serialit “Suits” Dukesha e Sussex-t ka origjinë afrikano-amerikane, holandeze dhe irlandeze.

9. Keanu Reeves

Keanu Reeves është një karakter mjaft i larmishëm, jo vetëm për shkak të vendeve që ai ka jetuar, por edhe për shkak të emrit të tij që do të thotë “fllad i freskët mbi male”. Sipas trashëgimisë së tij, ai është Hawaiian, anglez dhe kinez.

10. Naomi Campbell

Naomi Campbell, e cila ka frymëzuar qindra dizajnerë dhe vazhdon të na magjepsë me pamjen e saj, është xhamajkane dhe Afro-Kineze.

11. Cameron Diaz

Cameron Diaz është me origjinë angleze, gjermane dhe kubane.

12. Mariah Carey

Mariah Carey i tregoi gjithë botës zërin e saj magjik përmes muzikës. Ajo gjithashtu tregoi se bota është më e bukur kur përzihet. Ajo ka origjinë afrikano-amerikane, venezueliane dhe irlandeze.

13. Shakira

Mbretëresha e muzikës pop njihet si kolumbiane, megjithatë, emri i saj i plotë përkthehet “plot me diell” në arabisht. Ajo është libaneze në anën e babait të saj dhe kolumbiane nga nëna.