Arrestohet një pejan pasi u martua me një të mitur

Arrestohet një pejan pasi u martua me një të mitur

Policia ka arrestuar një pëson pasi që i njëjti ishte martuar me viktimin femër rome, shtetase e Malit të Zi dhe e njëjta ishte dërguar në spitalin rajonal në Pejë për të lindur.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom pasi që i njëjti ishte martuar me viktimën femër Rome-shtetase e Malit të Zi dhe e njëjta ishte dërguar në spitalin rajonal Pejë për të lindur. Viktima deklaron se ka pëlqimin e prindërve për martesë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”.