Një tjetër futbollist i thotë ‘PO’ ‘Dardanëve’

Një tjetër futbollist i thotë ‘PO’ ‘Dardanëve’

Futbollisti kosovar Florent Muslija pritet të bëhet futbollisti i radhës që do ta pranoj ftesën për të veshur fanellën e Kosovës.

20 vjeçari është bindur që të luaj për ‘Dardanët’ dhe së shpejti do të jetë në dispozicion të trajnerit Bernard Challandes.

Megjithatë për shkak të procedurave ai nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjet e qershorit kundër Malit të Zi dhe Bullgarisë.

Muslija sivjet ka luajtur në Bundesligë më Hanover 96.