Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar, sidomos në pjesën lindore të vendit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 16 deri 26 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë më stabil dhe nuk do të ketë reshje të shiut, ndërsa temperaturat ditore do të jenë në rritje.