Thaçi takohet me Ramën, flasin për Samitin e Parisit

Thaçi takohet me Ramën, flasin për Samitin e Parisit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nëpërmes një statusi në Facebook tregon se është takuar me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Sipas Thaçit me kryeministrin shqiptar kanë biseduar për aktualitetet politike në Kosovë si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit.

Postimi i Thaçit në Facebook:

Si gjithmonë, kënaqësi takimi me kryeministrin Edi Rama. Biseduam për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon, si dhe për përgatitjet e Kosovës për Samitin e Parisit. HTH


MË SHUME NGA Aktuale