Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i mirë dhe për do të jetë mot kryesisht me diell.

"Do të mbajë mot i ndryshueshëm. Nuk parashihen reshje. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-22gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s”, thuhet në raportin e IHMK-së


MË SHUME NGA Aktuale