Falco në shënjestrën e dy skuadrave të La Ligës

Falco në shënjestrën e dy skuadrave të La Ligës

Sipas L’Equipe, kolumbiani Radamel Falcao është vënë në shënjestrën e dy skuadrave të mëdha.

Raportohet se skuadrat Atletico Madrid dhe Valencia janë të interesuara që ta përvetësojnë futbollistin në fjalë, shkruan Goal, transmeton KK.

Sulmuesi 33 vjeçar ka kaluar dy sezone në Atletico Madrid në mes të viteve 2011-13 dhe gjatë kësaj kohe ai e ka dëshmuar se është njëri prej futbollistëve më të mirë në botë.