United dhe Arsenal “çmenden” pas mesfushorit të Atletico Madridi-t

United dhe Arsenal “çmenden” pas mesfushorit të Atletico Madridi-t

Manchester United dhe Arsenali janë vënë pas mesfushorit te Atletico Madriidt, Thomas Partey.

Sipas mediumit anglez "Daily Star", dy klubet janë të gatshme të paguajnë 43.5 milionë funta, për të liruar nga klauzola mesfushorin e Atletico Madridit. 

Menaxheri i tij Daniel Jimenez ka deklaruar se këtë verë pritet të ketë zhvillime sa i përket të ardhmes së Parteyt.