Milner: Messi më quajti gomar në gjysmëfinalen e kthimit

Milner: Messi më quajti gomar në gjysmëfinalen e kthimit

James Milner pretendon se është quajtur gomar nga Lionel Messi gjatë gjysmëfinales së kthimit ndaj Liverpoolit.

“The Reds” përmbysën humbjen 3-0 blaugranët në “Anfield”, duke shënuar 4 gola. Milner ka zbuluar se çfarë i tha argjentinasi në tunel.

“Ai nuk ishte i lumtur. Më tha disa fjalë në spanjisht në tunel dhe më quajti “burro”. Në përkthim do të thotë gomar dhe përdorej në futbollin spanjoll për dikë që kodet njerëzit. E pyeta nëse ishte mirë, por ai nuk më kuptoi. Mendoj se nuk e kuptoi spanjishten time”, zbuloi Milner për “Daily Mail”, transmeton KJ.

Kujtojmë që Liverpooli e fitoi 4-0 ndeshjen, ndërkohë që më 1 qershor do të sfidojnë në finalen e Championsit Liverpoolin.