Boateng pranë largimit nga Bayerni

Boateng pranë largimit nga Bayerni

Mbrojtësi gjerman, Jerome Boateng, mund të largohet nga skuadra Bayern Munich gjatë verës së këtij viti.

Futbollisti në fjalë nuk ka dalë që të festojë me shokët e tij të skuadrës për titullin e Bundesligës, shkruan Goal, transmeton KK.

Nëse futbollistët Lucas Hernandez dhe Benjamin Pavard i bashkohet skuadrës gjermane, atëherë ka shumë gjasë që Jerome Boateng ta braktisë klubin.