Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe stabil. Pasdite në pjesën lindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ngrohtë dhe stabil. Në disa vende do të vazhdojnë reshjet lokale, por me intensitet më të ulët.