Moti në Shqipëri, i kthjellët me shtim vranësirash

Moti në Shqipëri, i kthjellët me shtim vranësirash

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me shtim vranësirash ne zonat malore, në mesdite dhe pasdite.

Parashikohen reshje shiu të dobta dhe lokale përgjatë relieveve malore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim  Juglindje-Veriperëndim 1-5 m/sek e në bregdet 12 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 2-3 me lartësi vale 0.6-1.0 m.