Aktorja italiane kërcënohet me burg pasi refuzoi darkën me Vladimir Putin

Aktorja italiane kërcënohet me burg pasi refuzoi darkën me Vladimir Putin

Aktores italiane Ornella Muti i është thënë se mund të shkojë në burg nëse ajo nuk paguan dëmshpërblim për anulimin e datave të turneut për të marrë pjesë në një darkë me Vladimir Putinin dhe aktorin Kevin Costner të Rusisë.

Aktorja italiane kishte për të performuar në skenë në dhjetor 2010, por për tre netë nuk u paraqit me pretendimin se ishte e sëmurëd he fluturoi në Shën Petersburg për të marrë pjesë në një mbrëmje gala bamirësie, transmeton TCH.

Tani gjykata më e lartë e apelit në Itali ka mbështetur bindjen e saj për tentativë mashtrimi.

Aktorja ka thënë në të kaluarën se nuk është në gjendje të paguajë dëmet e teatrit. Gjykata e Kasacionit konfirmoi dënimin e saj të pezulluar prej gjashtë muajsh burg si edhe një gjobë 500 euro dhe një zhdëmtim prej 30 mijë eurosh për teatrin Verde në Pordenone, në Italinë Veri-Lindore.