Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut pritet të jetë me diell dhe i nxehët. Pasdite do të ketë reshje të shiut në disa vende dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të vazhdojnë reshjet e shiut në disa vende, ndërsa stabilizim i motit pritet gjatë fundjavës.