Feronikeli mëson kundërshtarin e radhës nëse kalon fazën paraeliminatore

Feronikeli mëson kundërshtarin e radhës nëse kalon fazën paraeliminatore

Liverpooli e ka fituar titullin e gjashtë të Ligës së Kampionëve në sezonin që lamë pas, por që nga tani kanë filluar përgatitjet për edicionin 2019/2020.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Feronikeli ka mësuar kundërshtarin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

‘Industrialistët’ fillimisht do të luajnë në raundin preliminar dhe në rast se arrijnë të fitojnë atëherë do të luajnë në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve.

Në rast se e kalojnë këtë rreth preliminar, atëherë Feornikeli do të përballet me kampionin e Uellsit, TNS.

Në këtë fazë, Shkëndija do të jetë mysafir i Nomme Kalju, ndërsa Partizani do të përballet me Qarabagun.

Kujtojmë se Feronikeli me 25 qershor luan ndaj Lincoln Red ndërsa në rast fitoreje në këtë ndeshje luan përsëri pas tri dite me fituesin e duelit tjetër parakualifikuesë për një vend në kualifikime.

Përballjet e plota të raundit të parë kualifikues do të jenë këto:

Linfield FC v Rosenborg BK

Valur Reykjavik v NK Maribor

Dundalk v Riga FC

The New Saints FC v fituesi i raundit preliminar

HJK Helsinki v HB Torshavn

BATE Borisov v Piast Gliwice

SK Slovan Bratislava v FK Sudjeska

Celtic FC v FK Sarajevo

FC Sheriff Tiraspol v Saburtalo

F91 Dudelange v Valletta

FK Suduva v FK Crvena Zvezda (Red Star)

Ararat-Armenia v AIK

FC Astana v CFR 1907 Cluj

Ludogorets 1945 v Ferencvaros.