Negociatat – Rama: Lajm pozitiv nga Europa, Shqipëria po reziston

Negociatat – Rama: Lajm pozitiv nga Europa, Shqipëria po reziston

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidencës rumune së BE dhe komisionerit për zgjerim Johannes Hahn për negociatat.

Kujtojmë se pak më parë në një konferencë për shtyp Hahn bëri me dije se kërkohet më shumë kohë për vendimarrjen, duke përmendur tetorin si një afat të mundshëm.

Ndërkohë, për këtë rama thotë: Pavarësisht luftës pa limite të frontit politik të së keqes,që po bën çmos të sakatojë vendin në sytë e Europës,për të bllokuar negociatat me sharje, kërcënime, molotovë e përgjime baltosëse,Shqipëria po reziston.

Kryeministri Rama në Twitter:

Lajm shumë pozitiv nga Europa në rrugën e çeljes së negociatave. Pavarësisht luftës pa limite të frontit politik të së keqes,që po bën çmos të sakatojë vendin në sytë e Europës,për të bllokuar negociatat me sharje,kërcënime,molotovë e përgjime baltosëse,Shqipëria po reziston
Ministrat e jashtëm të BE kanë miratuar në Luksemburg, kalimin tek kryetarët e shteteve të rekomandimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut,me synim muajin tetor. Le t’i rezistojmë deri në fund ofensivës së baltës dhe gurëve kundër Shqipërisë. Të gjithë bashkë në 30qershor.


MË SHUME NGA Mbarëshqiptare