Roma jep 20 milionë euro për Pau Lopez

Roma jep 20 milionë euro për Pau Lopez

Roma ka bërë një ofertë prej 20 milionë eurosh për portierin e Betisit, Pau Lopez, sipas raportimeve nga Gianluca Di Marzio.

Kuq e Verdhët raportohet se i kanë arritur kontaktet e para për 24 vjeçarin, duke bërë fillimisëht një ofertë prej 18 milionë eurosh dhe dy milionë bonus.

Lopez e ka mbajtur 10 herë portën të paprekur në 33 paraqitjet e tij në La Liga, duke e ndihmuar Betisin ta zë vendin e dhjetë në tabelë.