​​Ja çfarë thotë Courtios për Hazardin

​​Ja çfarë thotë Courtios për Hazardin

Portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois është i gëzuar që bashkëlojtari i tij i kombëtares, Eden Hazardi, është transferuar në Real Madrid.

Hazardi ka ndjekur Courtios duke ardhur prej Chelseat në Real këtë vërë, njësoi siç ka bërë edhe Courtios vërën e kaluar.

“Nuk mund të pres derisa ai të luajë me neve, arritja e tij është shumë e rëndësishme, ai është një djalë miqësor, i cili gjithnjë ka një buzëqeshje, që dëshiron të fitojë, që shënon gola dhe bën asiste”, tha belgu.

“Besoj se ai do të ia dal shumë mirë në Real”, përfundoi Courtios.