Galaxy A90 do të ketë 5G dhe teknologji të avancuar të kamerës

Galaxy A90 do të ketë 5G dhe teknologji të avancuar të kamerës

Raportet kanë lënë të kuptohet se Galaxy Note 10 nuk do të jetë telefoni më ‘kreativ’ Samsung i këtij viti, por në vend të tij, një pajisje nga seria A, me gjasë Galaxy A90.

Fillimisht u përfol për Galaxy A90 dhe kamerën e tij rrotulluese, në fillim të marsit.

Sipas @OnLeaks, do të ketë dy variante të telefonit: SM-A905, dhe SM-A908. Dallimi midis dyve thuhet të jetë fakti se ndërsa njëri do të mbështesë 5G (SM-A908), tjetri do të ketë veçori të përmirësuara të kamerës (SM-A905).

Ata të dy do të pajisen me nga një ekran 6.7 inç, pretendon raporti, dhe do të mundësohen nga procesori Qualcomm Snapdragon 855.

Ndërsa SM-A908 do të ketë një instalim të trefishtë të kamerës të përbërë nga 48MP + 8MP + 5MP dhe do të shfaqë mbështetje 5G.

SM-A905 nuk do të ketë 5G, por sistemi i kamerës së tij do të sjell  48MP + 12MP + 5MP dhe do të shfaqë atë që raporti e cilëson si “teknologjia ekskluzive Tilt OIS”.


MË SHUME NGA Tech